Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Living your dream

Go down

Living your dream Empty Living your dream

Писане  [..:Music:..] Сря Сеп 23, 2009 12:51 am

И така, ново нещо от мен пийпъл Smile
Недейте да ме линчувате Smile
[..:Music:..]
[..:Music:..]
Admin

Брой мнения : 114
Join date : 04.09.2009
Age : 31
Местожителство : Тук, там, навсякъде :)

Върнете се в началото Go down

Living your dream Empty Re: Living your dream

Писане  [..:Music:..] Сря Сеп 23, 2009 1:48 am

Ел надраска разсеяно последните щрихи от сянката в картината лежаща пред нея. Завъртя молива в дългите си изящни пръсти и пъхна кичурче немирна чуплива коса зад ухото си докато гледаше листа преценяващо.
Пауза в песента която звучеше в ушите и я накара да чуе домашният телефон и настойчивият му звън. Тя скочи от стола и издърпа със замах слушалките от ушите си.
-Да? - издиша тя в слушалката, а ума и неволно отлетя отново към рисунката лежаща кротичко на бюрото и и над която беше прекарала последните няколко часа.
-Ел! - извика глас отсреща с открито възмущение и паника в него карайки момичето да отдръпне телефона от ухото си за да не оглушее - къде си и защо не си вдигаш мобилният?
Елена въздъхна и се приготви да обяснява на полу-ядосаният, полу-разтревожен събеседник, който в действителност беше по-големият и брат.
Обяснението и не го удовлетвори особено и Ел затвори телефона с въздишка на облекчение едва няколко минути по-късно, за да се върне към рисунката си.
Но сега тя и се стори толкова неудовлетворяваща. Момичето откъсна листа и го смачка с досада, а след това се завъртя на стола за да се опита да оцели кошчето в ъгъла на стаята.
-И тя стреля иии... Кош! - завъртя се триумфално Ел на стола.
Следващият един час тя прекара над нов лист, с молив в ръка и музика кънтяща в ушите и. От време на време издухваше по някои нахален кичур коса паднал пред очите и. Но колкото и да опитваше... все нещо и пречеше да достигне до съвършенството което искаше да постигне. В резултат на това купчинката изхвърлени листа в кошчето, а и около него, ставаше все по-голяма.
И когато Елена едва прехапваше устни за да не изкрещи във възторг че изглежда се получава...
Звъна на телефона и отново я изтръгна от творческият сапунен балон в който се беше затворила.
-Дийн! - изкрещя момичето възмутено без да знае дали изобщо отново звъни брат и. То погледна убийствено вибриращото пеещо чудо на техниката сякаш искаше само с очите си да го унищожи. След секунда разбра че няма да се случи и взе машинката в ръката си с досада.
-Какво трябва да направи едно седемнадесетгодишно момиче, за да го оставят да твори на спокойствие?! - каза тя на един дъх.
-Аммм, чакай да изброя - засмя се някой отсреща - Да не вика в ухото на най-добрият си приятел, да не закъсняваш за срещите с него, и само между другото да го слушаш като ти казва колко си невероятна в рисуването, защото въпросният се басира че в единият час в които закъсняваш си напълнила кошчето си с листа.
Лицето на Елена се оживи в момента в който чу гласа на най-добрият си приятел.
-Рииик! - извика тя - Рики, Рики, Рики! - после се усети - Оу, аз пак закъснявам, нали...?
В ухото и прозвуча нова порция смях от Рик, както и нечий друг.
-Омг, Рикище пак ли си ме пуснал на високоговорител? - намръщи се момичето като опитваше да разсреши косата си докато държеше телефона си с рамо - не особено лесна задача както знае всеки които се е опитвал да го прави.
-Дам - отвърна невъзмутимо момчето.
-Какво "дам"? - опита се да си събере нещата в малката чантичка за навън - "Дам, закъсняваш" или "Дам, пак се изложи пред потенциалната ми настояща приятелка?"
Рик се поколеба което накара момичето да си го представи как зяпва от очудване.
-И двете да кажем - с малко поохладен ентусиязъм каза той.
-Как знам просто - поклати глава Ел - При вас съм до 15 минути - каза тя и понечи да затвори телефона.
-Нееее! - извика Рик за да предодврати действието и - Виж, ние сме пред вас, така че направи минутките 5 или още по-добре -2 - каза той и затвори с усмивка.
Момичето изпуфтя и сложи тлефона в джоба си. Спря се за секунда пред огледалото, поразроши току що-сресаната си русолява начупена коса и излезе.
[..:Music:..]
[..:Music:..]
Admin

Брой мнения : 114
Join date : 04.09.2009
Age : 31
Местожителство : Тук, там, навсякъде :)

Върнете се в началото Go down

Living your dream Empty Re: Living your dream

Писане  [..:Music:..] Пон Сеп 28, 2009 6:14 am

Слизайки по стълбите се опита да си представи момичето, което беше довел най-добрият и приятел. И съответно се опита да си ги представи като двойка.
Можеше да извика в ума си образа на Рик до най-малките подробности: русолявата коса, която никога не кротваше в някаква нормална прическа, игривите шоколадови очи, следящи всичко наоколо, кривата усмивка, с която покоряваше момичешките сърца, хубаво очертаната челюст и бледата кожа...
В действителност ако тя искаше да нарисува някого, идеалният модел би бил точно Рик...
Елена разтърси глава прогонвайки мисълта за Рик и моделство минавайки последните няколко стъпала на бегом.
Отвори вратата съм замах и...
Попадна право на Рик и чернокосо момиче, които се натискаха току пред краката и.
Елена изненадано ококори очи и едва се спря за да не връхлети върху им.
Защо направо не си вземете стая - помисли си момичето отклонявайки поглед.
Тя се покашля леко. Рик изведнъж подскочи като ужилен.
-Оу, Ел, ние само... - запъна се момчето гледайки леко стреснато в началото а после си възвърна увереността - Ами, запознайте се, това е Лия.
Аха... това е новото ти завоевание, което ще зарежеш след седмица или тя теб и после аз ще събирам парчетата... - Елена се стресна от собствените си мисли и се опита да се усмихне мило с мисълта как с усмивка можеш да скриеш всичко.
-Аз съм Елена - каза тя подавайки ръка на чернокоската.
Поглеждайки я веднага заключи че ще събира парчетата... Та това изобщо не беше типът момичета на Рик! Тя беше адски висока, адски слаба, и адски гримирана... и с огромно деколте...
-Лия - усмихна се срамежливо момичето - Приятно ми е.
-И на мен - кимна и Елена.
Настана неловко мълчание, през което Рик гледаше като хванат на местопрестъплението, а Лия се опитваше да не се изчервява. Елена се чувстваше като натрапник.
-Знаете ли аз... - започна тя с намерението да се качи до апартамента си за нещо и да ги остави да се разберат. Но явно Рик не искаше.
-Не, тръгваме - каза той с усмивка слагайки ръка на кръста на Лия и тръгвайки напред.
Елена завътя очи.
Защо, о, защо Рик прави това?! - зачуди се тя наблюдавайки безучастно плочките. Ума и автоматично започна да ги скицира върхи въображаем бял лист.
Вървяха така в продължение на няколко минути, през които Елена все повече се вбесяваше. Очевидно Лия не я харесваше. Но лошото беше че Ел не харесваше нея.
Накрая тя дръпна Рик за ръката:
-Ще може ли за секунда?
Чернокоската я изгледа отровно.
-Връщам ти го след секунда - каза Елена без да поглежда момичето в студените очи.
Рик изглеждаше озадачен.
-Какво целиш? - отряза го Елена когато момчето тръгна да казва нещо. Той ококори очи - О, я стига, знаеше още от самото начало че няма да я харесам, нали? - Рик се усмихна леко. Елена се шашна - Рик няма да късам гаджетата ти вместо теб!
Момчето прихна.
-Ти с ума си ли си?! - попита я той - Да късам с Лия ли? Аз искам одобрението ти.
-Искренно мнение ли искаш? - попита Елена поглеждайки го с техният си приятелски поглед.
Момчето кимна ентусиязирано. На момичето му дожаля като гледаше блясъка в очите на приятеля си. Тя въздъхна.
-Тя изглежда приятно момиче - каза внимателно русокоската като хапеше език да не излее всичко което наистина мислеше.
-Мислиш ли? - попита Рик с надежда и блеснали очи.
Елена кимна.
-Бъдете щастливи - усмихна се тя и тупна Рик по рамото - Предполагам че заради това ме викна, така че сега ще се прибирам.
-Ами... не, остани... - момчето погледна към умиращата от досада чернокоска на няколко метра от тях която гледаше с омраза Елена.
-Няма проблем, отивай при нея - смигна му момичето сподавяйки въздишката си а след това и прегръдката която искаше да даде на Рик - Чао, Рики.
Тя се обърна и тръгна към къщи. В ума си рисуваше карикатури на чернокосата фукла и на тичащият след нея Рик.
"Колко лесни са момчетата" с досада си помисли тя "Дай им само хубаво тяло и огромен бюст към него и ще тичат като кученца след това..."
Тя се замисли как Рик всъщност не беше такъв. Но не можеше да разбере защо се правеше на такъв...
Елена въздъхна и си затананика:
"Don't walk away when i'm talking to you..."
Телефона звънеше пронизително когато се прибра, и този път момичето нямаше никакви съмнения относно звънящия.
-Дишай, Дийн, жива съм - каза тя кисело с мисълта че днес на никои не му пукаше за чувствата и.
Този следобед тя изля това в рисунки, лист след лист отиваха, чернокоската, Рик, мистериозното момче от сънищата и, наградата от конкурса... Всичко което владееше ума и, лятото, плажа, морето което я чакаше само ако...
Само ако можеше да спечели конкурса. Да бъде сред първите 10 в него и да отиде там...
А крайният срок наближаваше, а момичето не знаеше какво да изпрати. Брат и и Рик допълнително и опъваха нервите. Накрая тя подготви старателно рисунката на съня си и я изпрати. Пръстите и трепереха, а сърцето и биеше лудо. Нямаше да каже на никого, но целуна плика преди да го пусне.

Следващите дни за Елена минаха адски мъчително. Седмица, 5 дни, 3дни, 2 дни, един ден...
Онази нощ момичето не можа да спи. Мяташе се трескаво, сънуваше глупости, печелеше, но губеше билетите или парите или телефона си всеки път...
Сънуваше усмивката на Рик, мистериозният тъмнокос странник с неговата чаровна усмивка...
Тя седна на леглото си и прегърна колене с ръцете си. Опита се да се успокои. Всеки звук я караше да подскача.
[..:Music:..]
[..:Music:..]
Admin

Брой мнения : 114
Join date : 04.09.2009
Age : 31
Местожителство : Тук, там, навсякъде :)

Върнете се в началото Go down

Living your dream Empty Re: Living your dream

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите